Quick Sigorta'dan Türkiye'de bir ilk: "Online Zeyil Sistemi"

Quick Sigorta'dan Türkiye'de bir ilk: "Online Zeyil Sistemi"

Quick Sigorta'nın geliştirdiği ve Türkiye'de ilk defa uygulanan sistem sayesinde müşteriler artık poliçe zeyillerini (değişiklik, ilave, devir) istedikleri zaman, istedikleri yerden kendileri yapabilecek.

Geliştirilen sistemle sigortalıların kendi poliçe zeyillerini (araç satış, iptal, plaka değişikliği) yapması basit ve anlaşılır bir hale getirildi.  Müşteriler tüm zeyil işlemlerini, web üzerinden ve sesli yanıt (IVR) sistemiyle gerçekleştirebiliyor.

Araç satışı nedeniyle poliçe iptali zeyili işleminde; aracın resmi olarak satışı yapıldıysa ve noterden alınan araç satış sözleşmesi sigortalının elindeyse, poliçe numarası ya da plaka numarası ile noter sözleşme tarihi (satış tarihi) bilgilerini kullanarak iki adımda zeyili düzenleyebiliyor.

Poliçe plaka değişikliği zeyili işleminde ise aracın yeni tescil belgesi sigortalının elindeyse poliçe numarası ve tescil belge seri numarası bilgilerini kullanarak yine iki basit adımda zeyil düzenlemesi yapılabiliyor.

Girilen bilgilerle Emniyet Genel Müdürlüğü’ndeki bilgiler eşleşmediği durumlarda ise sistem, satış sözleşmesinin yüklenmesini istiyor. Bu sürecin ardından şirketin teknik operasyon birimine bir e-posta gönderiliyor ve işlem operasyon birimi tarafından gerçekleştiriliyor.

Söz konusu zeyil işlemleri, telefon üzerinden, IVR sesli yanıt sistemine bilgilerin tuşlanmasıyla da yapılabileceği gibi bin 250’yi aşkın Quick Sigorta acentesi aracılığıyla da yapılabiliyor.

Müşteriler zeyil işlemlerini internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebiliyor.
Müşteriler zeyil işlemlerini internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebiliyor.
"Yeni uygulamamız ile bu ihtiyacı karşılamış olduk"

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, konuyla alakalı yapmış olduğu açıklamada birçok iş sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için çalışmalarının sürdüğünü belirterek,

“Özellikle yoğun olan işlemlerden birisi zeyil. Yeni sistemle artık son derece hızlı ve rahat şekilde bu işlem yapılabilecek. Müşterilerimiz ve acentelerimiz bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilir. Özellikle araç alım-satım işlemlerinde bu işlemin hızlı şekilde yapılması ihtiyacı doğuyor. Yeni uygulamamız ile bu ihtiyacı karşılamış olduk." 

ifadelerini kullandı.