Kupaların takımı Quick Sigorta Heybeliada Su Sporları Kulübü

Kupaların takımı Quick Sigorta Heybeliada Su Sporları Kulübü

HSSK - Quick Sigorta Yelken Takımı’ndan bir zafer daha!
“Cumhurbaşkanlığı 4’üncü Uluslararası Yat Yarışları” kapsamında düzenlenen Cumhuriyet 100’üncü Yıl Kupası’nda genel klasman sonuçlarına göre, Sportsboat A Sınıfı’nda şampiyon HSSK - Quick Sigorta Yelken Takımı oldu. 

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığının katkılarıyla, İstanbul Valiliği iş birliğinde, İstanbul Açıkdeniz Yat Yarışı Kulübünce organize edilen, ana sponsorluğunu Quick Sigorta’nın üstlendiği “Heybeliada Su Sporları Kulübü (HSSK) Quick Sigorta HSSK ev sahipliğinde gerçekleşti.

Bu yıl Cumhuriyet’in 100’üncü yılı onuruna düzenlenen “100’üncü Yıl Cumhuriyet Kupası” heyecanlı bir mücadele ile tamamlandı. İstanbul etabı, “Şamandıra Yarışları”yla başlayan “Cumhurbaşkanlığı 4’üncü Uluslararası Yat Yarışları” kapsamında düzenlenen Cumhuriyet 100. Yıl Kupası’na 104 tekne ve 800 sporcu katıldı. İlk gün Caddebostan-Adalar parkurunda, ikinci gün ise İstanbul Boğazı parkurunda kıyasıya yarışan takımlar İstanbul etabını 29 Ekim’de Boğaziçi startı ile geçilen Adalar parkuru ile tamamladı. Daha önceki üç yarışın da şampiyonu HSSK Quick Sigorta, Sportsboat A Sınıfı’nda şampiyon oldu. Organizasyonun ödülleri Fişekhane'de yapılan bir törenle yarışmacılara takdim edildi.

Mikrofon başarılı gençlerde

Ödül törenine katılan Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar, takım ile birlikte sahneye çıktı. Törenin sonrasında takımın başarılı sporcularına mikrofon uzatan Ahmet Yaşar, onlardan başarılı sonuçlanan mücadeleleri sonrasında neler hissettiklerini öğrendi.

Sporcuların ortak duygusu, büyük mücadele sonucu dördüncü kez üst üste kazandıkları kupanın verdiği gururdu. Cumhuriyetin 100’üncü yılında böylesine anlamlı bir yarışı kazanmanın heyecan ve mutluluğunu yaşayan sporcular, Quick Sigorta’ya da destekleri için teşekkür etti. Heybeliada Su Sporları Kulübü Direktörü Saruhan Çinay ise “Üç senedir kazandığımız kupayı Quick Sigorta’nın ve kulübümüzün desteğiyle yeniden kazandık. Umarım sonraki yıllarda da kazanmaya devam edeceğiz. Bu amaçla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu vesileyle Quick Sigorta’ya yeniden teşekkürler” dedi.

HSSK- Quick Sigorta Yelken Takımı ile gurur duyduklarını ifade eden Maher Holding Sigorta Grubu Başkanı Ahmet Yaşar da şöyle konuştu: “Takımımızı kupalarına, başarılarına bir yenisini daha ekledi. Cumhuriyetimizin 100’üncü Yılı onuruna düzenlenen böylesine özel bir yarışta bizi yine ve yeniden gururlandıran HSSK - Quick Sigorta Yelken Takımı’nı kutluyor, başarılarının sürmesini diliyorum. Biz de kendilerine Quick Sigorta olarak elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz.”

Kürsünün değişmezi HSSK – QUICK Sigorta

2020 yılında Quick Sigorta’nın rüzgarını yelkenine alan HSSK yelken takımları, HSSK-Quick Sigorta adıyla katıldıkları yarışlarda zaferden zafere, şampiyonluktan şampiyonluğa koştu. Son dönem yarışlarında 12 birincilik, 10 ikincilik, 12 üçüncülük alarak şampiyonluk kürsüsünün değişmez takımı olan HSSK-Quick Sigorta yelken takımları, kaldırdıkları kupalarla başarılarını taçlandırdı. HSSK Quick Sigorta Yelken Takımı, Cumhurbaşkanlığı Kupasını üst üste dört kez kazanarak başarının müdavimi oldu. HSSK Quick Sigorta, Cumhurbaşkanlığı Sportsboats Yat Yarışlarında liderliği kimseye kaptırmazken, Sportsboats Avrupa Şampiyonluğu, Sportsboats Türkiye Şampiyonası ikinciliği ve Sporboats Trofesi HSSK Quick Sigorta Kupası birinciliğinin de sahibi olmayı başardı.