Quick Sigorta’ya Amerika’dan 3 Ödül

Quick Sigorta’ya Amerika’dan 3 Ödül

Quick Sigorta her yıl düzenlenen Amerika Pazarlama ve İletişim Profesyonelleri Derneği’nin desteklediği “Hermes Creative Awards” yarışmasında 3 ödül birden aldı. 1995 yılından bu yana Pazarlama ve İletişim alanında başarılı projeleri ödüllendiren yarışmada Quick Sigorta, 1 Platin, 2 Gold ödül aldı. 

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar
Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, ilk yılda elde edilen başarıların bu türde ödüller ile devam ettiğini belirterek, “Pazarlama ve İletişim ilk yılda ağırlık verdiğimiz, farklılık yaratığımız alanlardan biri idi. Sigortalılarımızdan, acentelerimizden, iş ortaklarımızdan son derece olumlu tepkiler alıyorduk. Bu ödüller ile çalışmalarımızın uluslararası ölçekte beğenildiğini görüyoruz. Özellikle online satış sayfamızın aldığı “Sigorta Satışında En İyi Müşteri Deneyimi” ödülü bizim için çok önemli. Bu alanda büyük ödülü aldık. Aslında bu ilk katıldığımız yarışma idi ve bunun devamı gelecek” dedi.

Sürekli Tekrarlanan Aynı Mesajlar, Mesaj Olmaktan Çıkar…

Quick Sigorta Pazarlama ve İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kızılbay
Quick Sigorta Pazarlama ve İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kızılbay

Quick Sigorta, Pazarlama ve İletişim’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. İsmail Kızılbay ise sigorta sektöründe farklı bir iletişim tarzı oluşturduklarını belirterek, “Sürekli tekrarlanan aynı mesajlar, mesaj olmaktan çıkar, etki yaratmaz, sizi bir yere götürmez. Bu anlamda alışılmışın dışında bir iletişim planı uyguladık. Daha anlaşılır, hedeflediği kitle ile aynı dili konuşan, sempati ve merak uyandıran bir üslup tercih ettik. Bu yaklaşımı belki de en çok online satış sayfamızda dikkate aldık ve Platin ödül oradan geldi. Üniversite öğrencilerine, müşterilerimize ve acentelerimize dağıttığımız bez çantalar  Gold ödülü aldı. Üniversitelerde uyguladığımız, “Teoriden pratiğe atlayış serbest” isimli sosyal sorumluluk projemiz ise, “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” dalında yine Gold ödül aldı. Aslında bu düzeyde ödül alacak en az 4-5 çalışmamız daha vardı ancak yoğunluktan başvurularını yapamadık. Gelecek yıl daha fazla ödül ile karşınıza çıkacağız” dedi. 

Quick Sigorta Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey
Quick Sigorta Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey
Online satış sayfasının sürekli olarak yenilendiğini, sürekli olarak iyileştirmeler yapıldığını söyleyen Quick Sigorta, Dijital Kanallardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Pınar Güzey, “ Online satış kanalımızın, “Sigorta Satışında En İyi Müşteri Deneyim” dalında büyük ödül alması bizleri çok mutlu etti. Teknolojiyi de en iyi şekilde kullanarak tüm dijital kanallarımızdan en iyi müşteri deneyimini sağlamak için sürekli çalışıyoruz ve iyileştirmeler yapıyoruz. En önem verdiğimiz konuda, çalışmalarımızın böylesi bir ödül ile karşılık bulması harika. Halen istediğimiz ve hayal ettiğimiz noktada değiliz ve çalışmaya devam ediyoruz. Sitemizin bu alanda referans olacak düzeyde olması bizim için çok önemli” dedi. 
Quick Sigortanın Online Satış Kanalı
Quick Sigortanın Online Satış Kanalı Hermes ödüllerinde “Sigorta Satışında En İyi Müşteri Deneyimi” dalında büyük ödülün sahibi oldu.
''Teoriden pratiğe atlayış serbest”
''Teoriden pratiğe atlayış serbest” isimli sosyal sorumluluk projesi “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” dalında Gold ödüle layık görüldü.
Quick Sigorta bez çantalar
Quick Sigortanın üniversite öğrencilerine, müşterilerine ve acentelerine dağıttığı bez çantalar organizasyonda Gold ödülün sahibi oldu.