Filenin Sultanları sigorta olsa, kim hangi ürün olurdu?

Filenin Sultanları sigorta olsa, kim hangi ürün olurdu?

Mayıs 2023’ten beri Filenin Sultanları ile başarıdan başarıya koşup en çok voleybol konuştuk. Onlar artık Türkiye sporunun sigortası haline gelirken biz de şunu düşünmeden edemedik: Takımdaki her bir sporcu bir sigorta ürünü olsa hangisi olurdu?

Aslı Kalaç - Konut Sigortası

A Milli Kadın Takımı’nın orta oyuncularından Aslı Kalaç, 2013 yılından beri milli takım forması giyiyor. En önemli özelliği, sahadaki senaryo ne olursa olsun, ailenin bütün üyelerini bir araya toplayıp inancı ve sevgisiyle (deplasmanda bile olsalar) herkese evinde hissettirmesi. Bu nedenle milli takım evimiz ise Aslı da kuşkusuz ki takımın konut sigortası olmalı!

Ayça Aykaç - Zorunlu Trafik Sigortası 

A Milli Kadın Takımı’nın üç güçlü liberosundan biri Ayça Aykaç. Milli takımın tüm yaş kategorilerinde forma giyen genç sporcu, 2020’den beri Türkiye Kadın Milli Takımı’nda mücadele ediyor. Takımın gerek savunma gerekse hücum trafiğinde olmazsa olmaz isimlerinden Aykaç’a en uygun sigortanın zorunlu trafik sigortası olduğunu düşündük. Rakibe hasar verse de güler yüzüyle onların bile sempatisini toplamayı başarıyor.

Cansu Özbay - Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Türkiye Milli Kadın Takımı’nın muhteşem iki pasörden biri olan Cansu Özbay, 2018’den beri ay yıldızlı forma için ter döküyor ve o da milli takımın tüm yaş kategorilerinde oynayanlardan. Sahaya her ayak basışında “Bakalım bu sefer hangi muhteşem smaçlara zemin hazırlayıp hangi dublajlarda sayıların tamamlanmasını sağlayacak” diye düşünmeden edemiyoruz. İşte tam da bu yüzden o gerçek bir tamamlayıcı sağlık sigortası desek yeridir.

Derya Cebecioğlu - QKimlik Koruma Sigortası

2018 yılından beri A Milli Takım forması giyen Derya Cebecioğlu, fırsat bulduğu her maçta rakibin takımla ilgili çözdüğü her şifreyi alaşağı etti. Takımın yıldız smaçörleri olmadığında rakibin kendini avantajlı gördüğü anlarda, Cebecioğlu’nun şovunu izledik. Bu anlamda onun gerçek bir QKimlik koruma sigortası olduğu kesin!

Ebrar Karakurt - DASK 

Türkiye Milli Kadın Takımı’nda 2018’den bu yana tabiri yerindeyse fırtına gibi esen sporcu Ebrar Karakurt, son şampiyonada smaçör olarak yer alsa da daha önce pasör çaprazı olarak da birçok başarıya imza atmıştı. U18 Avrupa Şampiyonası’nda “En İyi Smaçör” ünvanını alan Karakurt, rakiplerinin gözünü korkutan bir oyun stiline sahip. Ayrıca sosyal medyada da sıkça ses getiren voleybolcunun genç yaşına rağmen her alanda mücadeleci tarzı öne çıkıyor. Ne olursa olsun ayakta kalıp yoluna devam ediyor. Tüm bu özelliklerini düşününce onu en iyi yansıtan sigortanın DASK olduğuna şüphe yok.

Eda Erdem Dündar - KASKO

A Milli Kadın Takımı’nın kaptanı ve orta oyuncusu Eda Erdem Dündar, 2009’dan beri takımda yer alan en tecrübeli oyuncu. 2022’den beri de Türkiye Millî Olimpiyat Komitesi Sporcu Komisyonu Başkanı olarak spor hayatına devam eden voleybolcu, özellikle Avrupa şampiyonalarında çok kez “En İyi Orta Oyuncu” ünvanını aldı. Yakın zamanda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un duyurduğu üzere heykeli dikilen ilk kadın voleybolcu olacak Eda Erdem Dündar, bize hep “Maçta işler ne kadar kötü giderse gitsin çıkıp bir anda enerjiyi değiştirir, maçı da lehimize çevirir” hissi veriyor. Yani olası her riske karşı gönlümüz çok rahat, tıpkı aracımızın KASKO’sunu yaptırdığımızda hissettiğimiz gibi…

Elif Şahin - Nakliyat Sigortası 

2019’dan beri A Milli Kadın Takımı’nda forma giyen Elif Şahin, hop oturup hop kalktığımız anlarda gelen muhteşem sayıların mimarı pasörümüz, oyun kurucumuz, ateşleyicimiz adeta. Takımın modunu bir yerden başka bir yere güvenle taşıyan Şahin için en uygun sigorta da nakliyat sigortası olacaktır elbette.

Gizem Örge - Mesleki Sorumluluk Sigortaları

Takımın en tecrübeli oyuncularından Gizem Örge, küçük yaş kategorilerinden beri milli takımın en önemli liberosu desek yeridir. 2015’ten bu yana Türkiye ve Avrupa şampiyonalarında defalarca “En İyi Libero” ünvanı kazanan Örge; karşıladığı servisleri, savunmadaki asla pes etmeyen stili ve pozitif enerjisiyle voleybolun da gururu! Bu nedenle onun için mesleki sorumluluk sigortasından daha iyisi düşünülemez.

Hande Baladın - Alacak Sigortası 

A Milli Kadın Takımı’nın muhteşem dörtlü smaçörlerinden Hande Baladın, 2015 yılında beri milli takım formasıyla ter döküyor. 2013 Gençler Avrupa Şampiyonası’nda “En İyi Blok Yapan Oyuncu” ve 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası’nda “En Değerli Oyuncu” ve “En iyi Smaçör” seçildi. Milli takımımızın gizli silahı olduğunu, işler kötüye gidiyor derken birden telefon kulübesinden çıkan Süpermen’e dönüşebildiğini kanıtladı defalarca. Özellikle 2023 olimpiyat elemelerinde Japonya maçında, tüm gözler Ebrar Karakurt ve Melissa Vargas’a çevrilmişken hatta maçın riske girdiği düşünülürken sahnede devleşti. Galibiyeti, rakipten söke söke aldı. O bir alacak sigortası, Hande Baladın varken galibiyet alacağımız kalmaz!

İlkin Aydın - Ferdi Kaza Sigortaları

A Milli Kadın Takım macerası 2018’de başlayan İlkin Aydın, takımın bir diğer sürpriz dolu smaçörü. Mahşerin dört atlısından biri. Sahada olduğu her anın hakkını veren Aydın, hele ki günündeyse maçın yıldızı olacak bir potansiyeli olduğu gösteriyor. Harika bir ekip oyuncusu olarak beklenmedik aksaklıklarda ipi göğüsleyecek ve takımın ferdi kaza sigortası olacak genç bir yıldız!

Kübra Akman - Bina Tamamlama Sigortası

Takımın dört önemli orta oyuncusundan biri o. 2023 olimpiyat elemelerindeki İtalya maçının öne çıkan isimlerinden Kübra Akman, 2013’ten beri ay yıldızlı ekibin bir parçası. Enerjisiyle “Takımda iyi ki var” dedirten sporcu, 2014’ten bu yana da çokça kez “En Değerli Oyuncu”, “En İyi Blok Yapan Oyuncu” ve “En İyi Orta Oyuncu” ünvanlarını kazandı. Biz de hem tecrübesi hem de hedef odaklı oyun tarzıyla olsa olsa bina tamamlama sigortası olur dedik.

Melissa Vargas - Seyahat Sigortası

A Milli Kadın Takımı’na bu yıl katılan ve katıldığı gibi de takımın halihazırdaki başarılı grafiğini arşa çıkaran Küba asıllı Melissa Vargas, pasör çaprazı olarak görev alıyor. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda attığı ve saatte 112 km hıza ulaşan servisiyle kadınlar voleybolunda dünya rekoru kıran Vargas, ayağının tozuyla aynı şampiyonada "En Değerli Oyuncu" Ödülü ve "En İyi Pasör Çaprazı" ödülünü aldı. Tabii voleybol kariyeri "En İyi Pasör Çaprazı", "En Skorer Oyuncu", "En İyi Smaçör", "En İyi Servis Atan Oyuncu", “En Değerli Oyuncu” ve "En İyi Hücum Eden Oyuncu" ünvanlarıyla dolu. Vargas ile birlikte çok başarılı olan takımımız için artık yenilmez demek yanlış olmasa gerek. Onun gücünü anlatabilmek için çokça tabir kullanılsa da en yaygını “Vargas Havayolları” şüphesiz. Bu durumda da ona sadece seyahat sigortası yakışır.

Simge Aköz - Motosiklet Sigortası

2017 yılından beri A Milli Takım forması giyen tecrübeli oyuncu Simge Aköz, takımın üç liberosundan biri olarak görev alıyor. Kariyerinde Avrupa ve dünya çapında “En İyi Libero” ünvanları bulunan Aköz, manşetleri ve en kritik anlarda aradan sıyrılan savunması ile tıpkı trafikteki motosiklet gibi hızlı ve hedefine odaklı. Motosiklet sigortası için ondan daha iyi bir aday olamaz.

Zehra Güneş - Kefalet Sigortası 

2018 yılından beri A Milli Kadın Takımı’nda yer alan orta oyuncu, hem hırslı yapısı hem de güçlü fiziksel özellikleriyle bilhassa bloklarda rakiplerinin korkulu rüyası. Orta sahadan yaptığı hücumlarda seyirciye coşma garantisi veren Güneş, hem yurt içi hem de yurt dışı şampiyonlarda çokça kez “En İyi Orta Oyuncu” ödüllerinin sahibi oldu. Sempatik tavırlarıyla sahanın enerjisini de yükselten oyuncu, Türkiye Kadın Milli Takımı’nın da garantörü bir yandan. Bu nedenle kendisi için kefalet sigortasından daha iyi bir seçenek bulamadık.

BONUS

Daniele Santarelli - Hayat Sigortası

Bu listenin olmazsa olmazı, takımın baş antrenörü Daniele Santarelli’den başkası değil. Takımıyla kurduğu güçlü bağ, onlara çok güvendiğini her fırsatta dile getiren pozitif iletişimi, daima disiplinli ve stratejik çalışma tarzıyla Santarelli, şüphesiz takımın hayat sigortası!