Eğitimde güvence: Eğitim Kefalet Sigortası

Eğitimde güvence: Eğitim Kefalet Sigortası

Türkiye’de ilk kez Bill’s Broker iş birliğiyle Quick Sigorta tarafından hayata geçirilen Eğitim Kefalet Sigortası özel eğitim kurumlarının finansal riskini azaltıyor ve hem kurumlara hem velilere birçok avantaj sunuyor. Quick Sigorta iş ortağı olan Bill’s Broker’ın CEO’su Soner Tekbaş’tan Eğitim Kefalet Sigortası hakkında bilgi aldık. 

Eğitim Kefalet Sigortası’nı ne demek, biraz anlatır mısınız?

Ülkemizde eğitim, kamu kurumlarının yanı sıra özel eğitim kurumları tarafından da sağlanıyor. Özel eğitim kurumları tarafından sağlanan eğitim ücretleri; eğitimin branşı, eğitim kurumunun başarısı, verilen eğitimin kalitesi gibi birçok değişkene göre farklılıklar gösteriyor. Eğitim kurumu tarafından sağlanan bu eğitimler, zaman zaman çok yüksek ücretlerle sunuluyor. Eğitim Kefalet Sigortası da tam bu ihtiyaçla doğdu. Bu sigorta ürünü, eğitim kurumunun finansal riskini kaldırıyor ve kurumun asıl işi olan eğitime kanalize olmasını amaçlıyor.

Soner Tekbaş
Soner Tekbaş

Eğitim Kefalet Sigortası sistemi nasıl çalışıyor?

Eğitim ücretleri nakit, kredi kartı, banka kredisi, banka taksit sistemi gibi ödeme yöntemleri ile yapılabiliyor. Fakat eğitim ücretini nakit olarak ödeyemeyen bir veli, diğer ödeme yöntemlerinde bazı zorluklar yaşayabiliyor. Örneğin herhangi bir nedenle kredi kartı ya da kredi ödemelerini geciktiren bir velinin kredi notu düşebiliyor ve bu nedenle bankanın diğer ödeme araçlarından faydalanamıyor. Aynı şekilde kredi kartı limitsiz olan bir veli, yine ödemelerde sıkıntı çekebiliyor.

Eğitim Kefalet Sigortası ise eğitim kurumlarının ödeme yöntemlerine ek olarak senet ile ödeme yapabilme avantajı sağlıyor. Bu sayede eğitim kurumları, eğitime başlatamadığı öğrenci kayıtlarını sisteme dahil ediyor ve kendisine bir piyasa avantajı sağlamış oluyor.

Eğitim Kefalet Sigortası’nın sağladığı avantajlardan bahseder misiniz?

Eğitim Kefalet Sigortası’nın avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

● Eğitim kurumunun finansal riskini ortadan kaldırıyor.

● Okulun eğitim faaliyetlerine odaklanmasını sağlıyor.

● Eğitim kurumunun kayıt kabul esnasında daha önce riskler nedeniyle sunmaktan kaçındığı senet sistemini, risksiz olarak sunarak sisteme yeni bir ödeme aracı kazandırıyor.

● Bankalardan daha ekonomik ödeme şartları sunuyor.

● Eğitim ücretlerinin 12 aya kadar taksitlendirebilmesini sağlıyor.

● Velinin beklenmedik maddi durumlarına karşı koruma sunuyor ve eğitim devamlılığı sağlıyor.

● Velinin, başka ihtiyaçlarında kullanabileceği kredi kartı ve banka limitlerini bloke etmesinin önüne geçiyor.

● Eğitim kurumu için ek gelir yaratıyor ve artı burs imkanları sunabilmesini sağlıyor. 

Nişantaşı Üniversitesi, Eğitim Kefalet Sigortası sisteminde yer alıyor ve bu sigortadan tüm özel üniversiteler ve anaokulu, lise gibi özel eğitim kurumları faydalanabiliyor.
Nişantaşı Üniversitesi, Eğitim Kefalet Sigortası sisteminde yer alıyor ve bu sigortadan tüm özel üniversiteler ve anaokulu, lise gibi özel eğitim kurumları faydalanabiliyor.

Quick Sigorta Eğitim Kefalet Sigortası’ndan kimler faydalanabilir?

Eğitim Kefalet Sigortası’ndan tüm özel eğitim kurumları faydalanabilir. Düzenlenen poliçenin sigorta primleri; geçmiş hasar riski, öğrenci sayısı, eğitim ücretleri gibi birçok değişkene bağlı olarak Quick Sigorta tarafından hesaplanıyor. Eğer veli, iki senet taksitini arka arkaya ödeyemezse; okulun ödeme kaynaklı finansal riski sigorta şirketi tarafından karşılanıyor. 

Quick Sigorta Kurumsal Sigortalar

Kurumsal Sigortalarımız ile ilgili bilgilere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Teklif formunu doldurarak başvurunuzu başlatabilirsiniz.

En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Detaylı bilgi için:

quicksigorta.com/kurumsal-sigortalar